Z czym do pośrednika – cz.1

W pierwszej części artykułu poświęconego przygotowaniom do wizyty w agencji nieruchomości we Wrocławiu przedstawię listę dokumentów, które powinien mieć ze sobą właściciel sprzedawanego lokalu. Fachowy pośrednik będzie potrzebował wielu istotnych informacji, by przystosować ofertę do potrzeb klienta i standardów wykorzystywanych w branży. Pierwszym dokumentem o który poprosi nas pośrednik jest dowód tożsamości – najczęściej dowód osobisty lub paszport. To pozwoli ustalić, że właściciel faktycznie jest tym za kogo się podaje i ma prawo własności do zbywanego lokalu.

Kolejną istotną informacją dla agencji nieruchomości we Wrocławiu jest stan prawny domu bądź mieszkania, które stać się ma przedmiotem transakcji. Wiedzę o tym uzyskać można poprzez wgląd do ksiąg wieczystych, z których odpis dzięki Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych dostępny jest w najbliższym sądzie (tylko w przypadku ksiąg zmigrowanych). Rzetelny i uczciwy pracownik agencji nieruchomości we Wrocławiu z pewnością będzie chciał uzyskać odpowiedzi na pytania o prawne szczegóły dotyczące przedmiotu transakcji.

Następnymi ważnymi informacjami, które pośrednikowi posłużą do zbudowania oferty są wszystkie parametry mieszkania. Wszystko, o co może zapytać potencjalny klient agencji nieruchomości we Wrocławiu, już podczas zapoznawania się z ogłoszeniem, a także przy wizycie w biurze lub w samym mieszkaniu. Fachowy pośrednik nie może nie znać obiektu, który staje się przedmiotem handlu. Istotnym elementem dokładnego poznania nieruchomości wystawionej na sprzedaż jest osobista wizyta w danym lokalu. Dobry pracownik agencji nieruchomości we Wrocławiu wie na temat oferowanego nam mieszkania dużo więcej niż mówią same dokumenty. Co jest istotne dla klienta, staje się ważne również dla pośrednika.

Po co to wszystko? Dla bezpieczeństwa przeprowadzanej transakcji. Klient woli mieć pewność, że wszelką wiedzę, jak i również sprawdzone sposoby postępowania posiada za niego specjalista w tej dziedzinie – pośrednik. Także osoba zbywająca nieruchomość ma w tym niemały interes, by wszelkie dostępne informacje na temat lokalu pomogły pośrednikowi w stworzeniu atrakcyjnej i skutecznej oferty.

Dla wielu agencji nieruchomości we Wrocławiu odpowiednie, rzetelne przygotowanie i rozpoznanie stanu prawnego lokalu to również zabezpieczenie przed ewentualnymi konsekwencjami nieudanej transakcji. Pośrednik powiem podnosi przed klientem odpowiedzialność zawodową i cywilnoprawną.

Dodaj komentarz