Targi mieszkaniowe we Wrocławiu

Na rynku biur pośrednictwa konkurencja jest spora. Wciąż co jakiś czas powstaje nowa agencja nieruchomości, próbując swych sił obok dużych i renomowanych firm. Stąd też wiele przedsiębiorstw w branży mocno koncentruje się na działalności marketingowej. Klient na tym rynku to ewidentne zyski – im więcej zadowolonych nabywców, tym więcej zawartych umów i uzyskanej prowizji. Marketing w tym przypadku to przede wszystkim znalezienie skutecznego sposobu dotarcia do klienta. W jaki sposób można tego dokonać?

Jedną z możliwości jest wykorzystanie reklamy konwencjonalnej: banerów, plakatów, spotów czy ulotek. To dziś najpopularniejsze kanały komunikacji między brokerem a odbiorcą; powszechnie wykorzystywane niemal przez każde duże biuro pośrednictwa. Jednak o wiele skuteczniejszym sposobem kontaktu, dzięki którym agencja nieruchomości może bezpośrednio zaprezentować własną ofertą, są targi, prezentacje i spotkania z zainteresowanymi.

Od wielu lat w stolicy Dolnego Śląska odbywają się rozmaite targi mieszkaniowe. Rosnące zainteresowanie klientów taką formą poznania oferty i kontaktu z biurem pośrednictwa każe przypuszczać, że z roku na rok ilość wystawców będzie rosła, podobnie jak liczba odwiedzających. Kogo możemy spotkać na takiej imprezie? Oczywiście – będzie tu prawie każda duża agencja nieruchomości. Oprócz tego znaleźć tu możemy stoiska instytucji doradztwa finansowego, przedstawicieli banków, firm dekoratorskich czy remontowych. Oferta jest naprawdę szeroka. W marcu bieżącego roku podczas Dolnośląskich Targów Mieszkań w Hali Orbita zgromadziło się prawie osiemdziesięciu wystawców. Każda szanująca się agencja nieruchomości dba, by nie przegapić tego rodzaju imprezy, a przecież w stolicy Dolnego Śląska w ciągu całego roku odbywa się ich naprawdę sporo. Warto choćby wymienić te niedawne, z roku 2011: spotkanie pt. „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” (kwiecień), Targi Mieszkaniowe „tabelaofert” (maj), Giełda Domów i Mieszkań „Wrocławski Adres” (wrzesień) czy kolejna edycja Dolnośląskich Targów Mieszkań (październik).

Już za kilka tygodni odbędą się w stolicy Dolnego Śląska Targi redNet „Dom, mieszkanie”, a na nich oczywiście: agencja nieruchomości, bank, pośrednik, deweloper – wszystko co potrzebne do podjęcia decyzji o zakupie mieszkania lub domu. Poza tym atrakcyjne konkursy („Wygraj wykończenie pod klucz”), darmowe warsztaty, poradniki i prezentacje. Wielu wystawców przygotowało dla klientów specjalne bonusy i promocje. Szkoda więc nie skorzystać z takiej okazji, zwłaszcza że w jednym miejscu zgromadzą się najlepsze firmy z branży. Może więc znajdzie się tam również agencja nieruchomości, która pomoże nam wybrać wymarzone mieszkanie i nabyć je po atrakcyjnej cenie.

Dodaj komentarz