Narzędzia pośrednika – dokumentacja zdjęciowa

Agencja nieruchomości (Wrocław) w codziennej praktyce usługowej musi korzystać z wielu różnych, dostosowanych do profilu klienta działań marketingowych. Liczba klientów to przecież liczba zawartych umów, a więc realne zyski dla agentów i właścicieli biura pośrednictwa. Do korzystania z naszej pomocy zachęcić potencjalnego nabywcę powinna również profesjonalna dokumentacja zdjęciowa, która poza funkcją stricte informacyjną, stać się może także sprawnym narzędziem marketingowym.

Nie trudno o odpowiedź na pytanie: po jaką formę informacji o lokalu sięgnie klient: długą, pisemną specyfikację oferty czy przejrzysty katalog zdjęciowy. Skorzystanie z tej drugiej techniki jest wygodne i skuteczne zarówno dla oferenta jak i nabywcy. Co istotne – obecnie każda duża agencja nieruchomości (Wrocław) posiada własny serwis internetowy, który, obok strony informacyjnej, pełni funkcję skutecznego medium między właścicielami, deweloperami a klientem. To właśnie idealne miejsce dla profesjonalnych dokumentacji fotograficznych, zwłaszcza, że trudno dziś znaleźć ogłoszenie bez choćby jednego zdjęcia.

W jaki więc sposób agencja nieruchomości (Wrocław) zwiększyć może zainteresowanie dostępnymi w swojej ofercie lokalami? Dobrą, gwarantującą pożądany efekt decyzją będzie zlecenie wykonania dokumentacji zdjęciowej profesjonalnym fotografom – wiele biur pośredniczących w handlu nieruchomościami stale korzysta z ich usług. Również osoby chcące z pomocą biura sprzedać własny lokal mogą do swojej oferty dołączyć fachowe dane zdjęciowe.

Tę usługę agencja nieruchomości (Wrocław) zaproponuje oferentom wówczas, gdy połączy ich tzw. umowa na wyłączność. Dlaczego? Otóż większość biur pośrednictwa stosuje taką taktykę w obawie przed odpływem klientów, bądź ich „usamodzielnieniem” po poznaniu szczegółów oferty. Stąd też w przypadku „ofert wolnych” zdjęcia ukazują jedynie szczegóły nieruchomości. Agencja nieruchomości (Wrocław) może więc „rozreklamować” ofertę stałego klienta, wiedząc, że ewentualna transakcja zostanie zrealizowana tylko i wyłącznie pod jej opieką. To zdejmuje z oferenta obowiązek jakichkolwiek działań marketingowych.

Warto również podkreślić, że profesjonalna sesja zdjęciowa dostępnych w ofercie nieruchomości może również, przy odpowiedniej determinacji, stać się elementem kształtującym markę biura. W wielu przypadkach zarówno oferent jak i klient-nabywca korzystają z usług biura pośrednictwa z powodu braku czasu potrzebnego na przedstawienie oferty i sfinalizowanie transakcji. Dlatego też sposób prezentacji lokalu powinien być maksymalnie efektywny: dokumentacja zdjęciowa staje się dla klienta podstawą do poznawania szczegółów i zadawania pytań. Agencja nieruchomości (Wrocław) ma wówczas pewność, że nabywca uzyskał kompleksową wiedzę na temat oferty, a wszelkie informacje dostępne są w rzetelnie przygotowanej dokumentacji.

 

Dodaj komentarz