Jak uniknąć nieuczciwych pośredników?

Zapewnie nikt z nas nie chciałby zostać oszukany, zwłaszcza przy dokonywaniu transakcji związanej z mieszkaniem bądź domem, w którym spędzać będziemy znaczną część swojego życia, a którego zakup bywa nieraz życiową inwestycją. Co zrobić by nie paść ofiarą nieuczciwej agencji nieruchomości (np. we Wrocławiu)? Oto kilka wskazówek.

Pierwsze co powinniśmy zrobić, by zapobiec ewentualnemu oszustwu, to dokładnie sprawdzić z kim mamy do czynienia, kim są ludzie, którym powierzamy nasze pieniądze i bezpieczeństwo transakcji. Warto sprawdzić stronę internetową biura, ponieważ, jak w przypadku wielu wrocławskich agencji nieruchomości, serwis online to idealna wizytówka firmy, a często profesjonalizm wykonania strony idzie w parze z fachowością świadczonych usług. Kolejny nasz krok to sprawdzenie licencji. Dokonać tego można odwiedzając zakładkę „Uprawnienia i licencje zawodowe – Rejestr” na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury. Warto również zapoznać się z opiniami klientów na forach bądź portalach społecznościowych, choć informacje te, z racji niepewnego źródła, traktować należy z pewnym dystansem. Pod najzwyklejszym hasłem: „agencje nieruchomości we Wrocławiu” kryć się mogą historie oszukanych klientów, które niejednemu potencjalnemu nabywcy mogłyby zmrozić krew w żyłach.

Najpowszechniejszą metodą wyłudzenia pieniędzy od klienta jest pobieranie opłat z góry za samą czynność podpisania umowy i wyszukania ofert. Co istotne niegdyś była to praktyka powszechnie stosowana, dziś jednak szanujące siebie i klienta biura pośrednictwa rezygnują z tego typu opłat. Warto podkreślić, że prowizja pobierana jest od zakończonej sukcesem transakcji.

Przy korzystaniu z usług np. wrocławskich agencji nieruchomości bardzo ważnym elementem naszych przygotowań powinna być dokładna lektura umowy i regulaminu biura. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że ewentualne dochodzenie swych praw na drodze sądowej wcale nie musi być łatwe, tylko z tego powodu, że to my mamy rację. Trudno określić ile jest nieuczciwych agencji nieruchomości we Wrocławiu. Ich właściciele są niedostępni, biura znikają, znika strona internetowa, wszelki kontakt do oszusta się urywa, my zaś pozostajemy z żalem, złością na samego siebie i chudszym portfelem. Wielokrotnie nieuczciwi pośrednicy zamykają jedną agencję, by zaraz otworzyć nową i nadal wykorzystywać nieświadomych klientów. W wielu przypadkach dowodem uczciwości i fachowości pośrednika jest jego doświadczenie i długoletnia obecność na rynku. Kilka wrocławskich agencji nieruchomości to już wielopokoleniowe, rodzinne firmy, które wystartowały ze swoją działalnością tuż po systemowej transformacji. Warto zaufać ich wiedzy i znajomości branży, zaufać opinii wielu zadowolonych klientów, by nasze zainwestowanie w przyszłość fundusze nie dostały się w ręce nieuczciwych pośredników.

Dodaj komentarz